Pozvánka: Muzeum Karla Zemana v Praze

Vážení přátelé,

pokud máte zapnuto zasílání novinek programu Cashback World, obdrželi jste dnes pozvánku do Muzea Karla Zemana v Praze. Jestliže jste ji minuli, zde je:


Muzeum Karla Zemana je jednou z nových partnerských společností Cashback World, při koupi vstupenky tedy jednoduše předložte vaši věrnostní kartu a na váš věrnostní účet dostanete aktuálně 5% cashback + poměrově 6 Shopping Points.

Muzeum se nachází hned vedle slavného Karlova mostu, ve stejné ulici jako další partnerské společnosti Scrooser Tours a restaurace Plný Pekáč, kam můžete po návštěvě muzea zajít doplnit energii. Expozice mapuje tvorbu režiséra Karla Zemana od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po díla z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná část muzea je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům, které jistě znáte: Cesta do pravěku, Vynález zkázy a Baron Prášil. Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabízí vám možnost zapojit se a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal.


Výstava je pak koncipována jako filmové scény a malé ateliéry, kterými budete procházet a můžete se v nich – přímo mezi kulisami – natáčet v akci. Vznesete se na létajícím stroji, projdete se po měsíci Barona Prášila nebo budete ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy. Současně se také seznámíte s originálními loutkami i s dosud nepublikovanými fotografiemi a dalšími dokumentárními materiály ze života a díla tohoto filmového vizionáře. Muzeum je interaktivním a hravým prostorem zaměřeným na rodiny s dětmi z České republiky i ze zahraničí. Dlouhodobě je cílem muzea šířit odkaz díla Karla Zemana širokou nabídkou aktivit pro laickou i odbornou veřejnost. [text: webové stránky muzea]


Nemusíte pak skončit jen u prohlídky, natáčení a fotografování, ale pro děti i rodiče jsou zdarma připraveny i dobrodružná hra Cesta do pravěku, objevovací hra Vynález zkázy a zcela nová Hra mezi literaturou a filmem. Návštěvu Muzea Karla Zemana tedy určitě zařaďte do svého programu při návštěvě Prahy, stojí rozhodně za to.


A mě nezbývá než poděkovat merchant marketérce Veronice Kubecové, která nám, členům Cashback World, tuto skvělou příležitost domluvila. A jestliže ještě členy tohoto skvělého nákupního společenství nejste, vyřešte to zdarma právě teď :)


S přáním mnoha krásných chvil ve světě filmové fantazie

Milan ŘeřichaZdroj: myWorld, web Muzea Karla ZemanaSouvisející články

Komentáře

Související články

Z historie blogu