Změna registrace obratů aneb VTERM přechází na UTERM

Vážení obchodní partneři programu Cashback World,

dnes jste obdrželi zprávu oznamující novou funkcionalitu Cashback Programu Light (pokud jste pouze akceptanty zákazníků Cashback World, máte právě tuto verzi). Spolu s tímto rozšířením došlo také ke změně preferované registrace obratů zákazníků s věrnostní kartou skrze webové rozhraní.

Pokud si tedy nyní pokusíte zobrazit stránku VTERM tak jak jste zvyklí, neuvidíte přihlašovací fomulář do programu, ale informace o upgrade:

Nová stránka VTERM

Co s tím?

UTERM je moderní verzí a nástupcem starého webového rozhraní VTERM a má hned několik výhod:
  • poskytuje lepší přehled o celkových obratech a výhodách poskytovaných zákazníkovi
  • na první pohled zjistíte, kolikrát, kolik a jakou celkovou částku již u vás zákazník utratil
  • k nákupům můžete přiložit vlastní poznámku a později využít třeba pro up-sell
  • správa uživatelských účtů pro přihlášení obsluhy
  • obsahuje kalendář pro rychlé poznámky

Co potřebujete udělat, abyste mohli dále registrovat obraty zákazníků?

1, Jako první krok si změňte uloženou adresu v oblíbených položkách nebo zástupci z http://vterm.lyoness.ag na adresu https://uterm.cashback-solutions.com

2, Pro přihlášení potřebujete navíc nově ID partnerské společnosti (je to z toho důvodu, že v UTERMU je navíc možnost vyvářet nová přihlašovací jména a hesla s různou úrovní přístupových práv; majitel tak může například dát jiné přihlašovací údaje prodavači a jiné manažerovi prodejny). Nemusíte panikařit, ve většině případů je ID partnerské společnosti stejné jako uživatelské jméno, tedy šestimístné číslo.

UTERM - přihlášení

Pokud ID partnerské společnosti přeci jen neznáte, najdete jej například v e-mailové komunikaci s kanceláří myWorld, nebo velice jednoduše na stránkách cashbackworld.com i bez přihlášení: do vyhledávacího pole s lupou v pravém horním rohu stránky napište jméno vaší firmy, zobrazte stránku s detaily (profil) a ID partnerské společnosti zde najdete mezi ostatními údaji také. Pokud by se vám to z nějakého důvodu přeci jen nepovedlo, kontaktujte majitele firmy, kancelář myWorld nebo vašeho merchant marketera.

Cashback World - ID obchodníka


3, Po přihlášení do UTERM je pak vše také velice snadné. Pro zaznamenání nákupu zákazníka s věrnostní kartou Cashback World zvolte Vytvořit obrat nebo v levém menu položku Obraty (obojí vede na stejnou stránku).

UTERM - vytvořit obrat

Do zobrazeného pole vepište nebo načtěte snímačem čárových kódů číslo věrnostní karty, případně zadejte nadiktované Cashback World ID nebo telefonní číslo zákazníka ve formátu 00420123456789, úplně stejně jako jste to dělali doposud. Na konci stiskněte klávesu Enter nebo tlačítko Vyhledat.

UTERM - ID zákazníka

Další stránka již obsahuje detaily zákazníka a řadu zajímavých informací. 
  • do pole Částka vepište částku, kterou zákazník platí
  • Vaše referenční číslo je nepovinná položka, např. pro zaznamenání čísla účtenky nebo interního čísla nákupu pro pozdější kontrolu. Objevuje se ve výpisu obratů níže.
  • Komentář je nepovinná položka, např. pro zaznamenání poznámky, co si zákazník koupil. Objevuje se ve výpisu obratů níže. Při další návštěvě pak budete na první pohled vědět, že mu máte nabídnou novou knihu od stejného autora a budete mít velkou šanci, že si ji rovnou vezme také. Skvělá příležitost pro zvýšení obratů.
Po zadání částky, případně doplňujících informací obrat odešlete tlačítkem Uložit. Zákazník dostane okamžitě potvrzení o načtení výhod formou SMS na svůj mobilní telefon.

UTERM - zaznamenání výhod


A to je celé :)

Nový UTERM toho umí ještě více (jistě vidíte záložky Obrat + Deal a Deal), ale o tom zas někdy příště.


Poznámka: Pokud z nějakého důvodu přesto potřebujete zůstat u původního rozhraní VTERM, např. než dořešíte proškolení obsluhy nebo máte jiné přihlašovací jméno a neznáte vaše číslo obchodníka, původní přihlašovací formulář najdete na adrese https://vterm.lyoness.ag/Authenticate/ForceLogin

Starý VTERM bude dostupný do konce roku 2018, poté bude definitivně vypnut.

Pokud máte i nadále jakékoliv dotazy, kontaktujte, prosím, přímo kancelář myWorld.


S přáním změn k lepšímu

Milan ŘeřichaSouvisející články

Komentáře

Související články

Z historie blogu