Nový Lyconet: větší důraz na práci se zákazníky a nové funkce i odměny

Vážení přátelé,

od čtvrtka 7. března 2019 se můžete na svých Lyconet stránkách setkat s výzvou k přechodu na nový, vylepšený progam Lyconet pro marketery (nezávislé podnikatele) věrnostního programu Cashback World.


Upgrade nebo změna, chcete-li, je dobrovolná a můžete i nemusíte ji udělat. Pokud ji neuděláte, vše pro vás zůstává při starém tak, jak jste dosud zvyklí, nebudete mít ale přístup k některým novým funkcím a odměnám programu. Pokud ji uděláte, není již cesty zpět - je to jednosměrný krok. Spolu se změnou přijímáte i nové VOP programu a souhlasíte i s aktualizovaným kompenzačním plánem, který reflektuje zavedené změny. Je proto dobré si předem dokumenty přečíst (odkazy na všechny jsou součástí seznamu bodů, které musíte potvrdit před vstupem do nového Lyconet) a rozhodnout se na základě vlastní úvahy.

Protože se jedná o novinku starou dva dny, berte i tento článek jen jako orientační, určitě ne vyčerpávající a s rezervou na možné chyby a omyly - je to můj první pohled na provedené změny a jako člověk se mohu v některých věcech mýlit nebo je nesprávně interpretovat. Neberte tedy tento článek jako oficiální oznámení a vždy si vše ověřte z oficiálních zdrojů. Pokud najdete nějakou chybu nebo mylnou či nepřesnou informaci, dejte mi prosím vědět, opravím ji nebo informaci upřesním. Děkuji za pochopení :)

Jak se do nového Lyconet dostat? Jsou v zásadě tři možnosti:
 • po přihlášení do administrace Lyconet na vás vyskočí upozornění samo
 • skrze odkaz v horním menu s názvem Lyconet - NEW
 • noví členové, kteří se chtějí registrovat jako Lyconet marketeři, se hlásí rovnou do nového programu, jiná volba pro ně není

Co je tedy v novém Lyconet opravdu nového?

Změna: Loyalty Program ResellerLoyalty Program Reseller znáte možná pod názvem Business Lounge - úvodní obrazovka Lyconet, kde aktivní marketeři mají k dispozici řadu nástrojů a přehledů potřebných k efektivní práci marketera, zatímco neaktivní vidí jen základní přehledy. Nový marketer si tedy nejspíš bude potřebovat zakoupit tento startovací balíček obsahující mimo jiné eVoucher v hodnotě 50 € (1600 Kč) a jeden měsíc oprávnění na odměny, takže bude moci od prvního dne využívat všech výhod programu. Stávající Lyconet marketeři mají tyto funkce k dispozici hned na začátku bezplatně (nedostávají 50 € eVoucher).Novinka: Campaign & Reseller Pack


Campaign & Reseller Pack je novým způsobem pořizování si jednotek do zúčtovacího programu nad rámec Easy Shop plus. Není již možné si libovolně nakupovat jednotky (units), ale je třeba nejdříve splnit následující podmínky:
 • mít alespoň 5 aktivních zákazníků (s nákupem 300 Kč a více u partnerských společností)
 • mít aktivní Easy Shop plus
 • dodržet Purchase Balance alespoň 50% (tj. poměr mezi upotřebenými nebo přiřazenými mVouchery a nakoupenými eVouchery)
 • aktivovat předchozí objednávku Campaign & Reseller Packu, pokud jste již dříve nějakou provedli
Minimální hodnota objednávky je 3200 Kč:
 • 1600 Kč eVoucher s kterým lze kdykoliv zaplatit objednávku elektronické poukázky libovolné partnerské společnosti a některé další úhrady v rámci systému
 • 1600 Kč mVoucher (bývalá slevová poukázka, viz. níže)
Na jednu objednávku můžete zakoupit Campaign & Reseller Pack v hodnotě až 64 000 Kč (32 000 Kč eVoucher + 32 000 Kč mVoucher). Při koupi Campaign & Reseller Pack jde do Balance Programu 40% hodnoty objednávky a do kariéry 60% hodnoty objednávky.

Poznámka: dle mého názoru má být toto provázání mVoucherů a eVoucherů nejspíš vynucenou právní úpravou, kdy bude marketingový program podepřen dostatečným nákupním obratem členů. Tímto způsobem eliminuje rizika právních sporů zejména v některých zemích s odlišnou právní úpravou, vnáší opět více jistoty do celého byznysu a současně podpoří nákupní obraty členů. Osobně velmi oceňuji.Novinka: Nové motivační odměny


Mezi příjemné změny patří také nové nebo upravené odměny, například
 • podstatně snadněji dostupný Fast Start spojený s postupem na kariérní stupeň č. 1
 • nová odměnu Career Level 2 Booster (viz. níže)
 • Customer Acquisition Bonus: pokud zaregistrujete nového přímého marketera a pomůžete mu správně odstartovat, získáváte navíc odměnu 1500 Kč a 200 SP do kariéry


Novinka: Nový Marketing Bonus
Při přechodu na nový Lyconet se bez náhrady zříkáte současného přátelského bonusu až 0,5% z nákupů přímých a nepřímých členů. Výměnou za to ale aktivní marketer s oprávněním na odměny dostává nově tzv. Marketing Bonus, což je až 1% (tedy dvojnásobek) z nákupů všech jeho zákazníků z libovolné hloubky sítě, vždy až k nejbližšímu marketerovi.

Tato změna logicky navazuje na skutečnost, že noví členové programu Cashback World již jako jednu z výhod nedostávají přátelský bonus za přímé a nepřímé doporučení ve výši až 0,5% (dle dřívějších statistik zákazníci tuto možnost využívali naprosto minimálně a nemotivovala je k dalšímu doporučení věrnostní karty). Po odebrání nově registrovaným členům tak tato odměna zůstala svým způsobem "volná" a nyní se vrací k těm, kteří svojí prací přispívají k růstu programu - marketerům. Využijme toho - to co se dříve bez užitku poztrácelo v hlubinách sítě, má možná nyní šanci stát se zajímavou položkou v příjmu marketéra. Při obratu zákaznické nákupní sítě i jen 100 000 Kč měsíčně vám za vaši práci přibyde příjemných 1 000 Kč.Změna: Slevová poukázka se mění na mVoucher


To, co mnozí známe jako slevovou poukázku, se nyní mění na tzv. mVoucher. Princip je stejný jako u slevové poukázky, nabízí ale další možnosti. Zasláním mVoucheru můžete totiž také motivovat zákazníky k nakupování u partnerských společností. Zákazník s přiřazeným mVoucherem dostane kromě standardních výhod (cashback + Shopping Points) navíc proplacené i získané Shopping Points v kurzu 1 SP = 32 Kč až do výše hodnoty přiřazeného mVoucheru.

Příklad: zákazník udělá útratu u partnerské společnosti a standardně obdrží 12,50 Kč cashback + 1,15 Shopping Points. Pokud má přiřazen mVoucher, dostane k tomu navíc i dalších 1,15 SP × 32 Kč = 36,80 Kč, které mu budou připsány na jeho výplatní konto a tato "spotřebovaná" částka 36,80 Kč se odečte od zůstatku přiřazeného mVoucheru.

Marketer tak může se svými zákazníky pracovat mnohem cíleněji a efektivněji a podpořit je v používání věrnostní karty. Současně, pokud má zapnutou funkci Re-Cash, jsou mu stejným způsobem propláceny i jeho vlastní nákupy, stejně jako to bylo u slevové poukázky.

mVoucher je možno získat obdobně jako dříve slevovou poukázku těmito způsoby:
 • Easy Shop plus - místo 1 600 Kč ve slevové poukázce nyní marketér dostane 1 600 Kč jako mVoucheru
 • při dodatečném nákupu jednotek (units) zúčtovacího programu, nyní spojené s nákupem elektronických poukázek eVoucherů
Nově: mVouchery nelze převádět mezi marketery, ale jen svým zákazníkům.Změna: Jednodušší začátek s Fast Start odměňující aktivní nováčky


Program Fast Start pro nové Lyconet marketery je skvělým nástrojem, jak odstartovat svoji kariéru v tomto podnikání. Je to takové TURBO pro váš podnikatelský motor. Umožňuje rychle dosáhnout na kariérní stupeň č. 1 a získat tak hned všechny odměny z toho plynoucí.

Ve stávajícím Lyconet bylo třeba pro Fast Start dosáhnout 2 400 SP (skrze nákupy nebo zálohy na budoucí nákupy ve výši 76 800 Kč ve formě nákupu slevových poukázek). V nové verzi jsou prezentovány dvě možné cesty, jak Fast Startu a výhod z něj plynoucích dosáhnout:
 • 5 aktivních marketerů, z toho 2 přímí, vždy s alespoň 5 aktivními zákazníky (s nákupy u partnerských společností v kumulované výši 300 Kč a více)
 • nákupní objem (vlastních i marketerových zákazníků) v celkovém objemu alespoň 76 800 Kč + 1 přímý aktivní marketer s 5 aktivními zákazníky (s nákupy u partnerských společností v kumulované výši 300 Kč a více)Novinka: Career Level 2 Booster


Dalším SUPER bonusem je tzv. Career Level 2 Booster. Jedná se jednoduše o způsob, jak dosáhnout kariérního stupně 2 se všemi výhodami z toho vyplývajícími i bez dosažení produkce 10 000 SP za měsíc. Career Level 2 Booster se aktivuje, pokud
 • máte alespoň jednou v průběhu jednoho produkčního měsíce minimálně 30 aktivních marketerů, pokaždé s nejméně 5 aktivními zákazníky. Za aktivního marketera je považován marketer, který dosáhl oprávnění na odměny (50 SP).
 • Minimálně 5 z těchto marketerů musí být přímými marketery
 • V každé přímé linii bude hodnoceno maximálně 10 marketerů, nelze se tedy opřít o jednu silnou "nohu", ale je třeba budovat souběžně alespoň tři.
Pokud si to spočítáte, uvidíte rozdíl oproti standardnímu postupu na kariérní stupeň č. 2. 30 aktivních marketerů s 5 aktivními zákazníky přinese 30 × 50 SP = 1 500 SP plus nějaké za nákupy zákazníků. Oproti standardně potřebným 10 000 SP. A pro připomenutí - součástí kariérního stupně č. 2 je také odměna Career Commission ve výši 6 400 Kč.


Další změny, které je třeba vzít v úvahu
 • Pokud jste již v programu Lyconet registrováni, přechodem do nového Lyconetu bez možnosti odvolání vypovídáte svoji dosavadní účast na Lyconet Marketing Programu společnosti Lyoness Europe AG a registrujete se tímto do Lyconet Marketing Programu společnosti Lyconet International AG, Orbi Tower, Thomas-Klestil-Platz 13, 1030 Vídeň, Rakousko. Toto stvrzujete hned v prvním kroku.
 • Stávající slevové poukázky budou převedeny na mVoucher a nebude je dále možno převést na jiného marketera. Pokud tak chcete učinit, udělejte to před přechodem, případně si je převeďte na slevové poukázky k darování. Již vygenerované dárkové poukázky (slevové poukázky, Balance Bonus a Lyoness poukázky) v přehledu „Moje poukázky k darování“ zůstávají nedotčené. Jak moc s nimi bude možné zacházet po převodu (převádět jiným marketerům), zatím nevím.
 • Analogicky, při zapnutém Easy Shop plus dostanete místo slevových poukázek mVoucher. Prodávajícím je společnost myWorld, s.r.o., se sídlem Evropská 2591/33e, 160 00 Praha 6, Česká Republika.
 • Při přechodu berete na vědomí, že v budoucnu vzniklé provize nemohou být vyplaceny ve formě Lyoness poukázek, ale budou převedeny na vaše bankovní konto, jakmile bude dosaženo hodnoty pro výplatu.
 • Účastí na Lyconet Marketing Programu u Lyconet International AG berete na vědomí a souhlasíte s tím, že bez možnosti odvolání ztrácíte svůj nárok na Přátelský bonus, který vám na základě účasti na Lyoness věrnostním programu příslušel.

Změn je mnoho a bude nám všem chvíli trvat, než prozkoumáme všechna zákoutí nového programu. Doufám, že vám tento článek pomohl alespoň v základní orientaci. Podle mne se jedná o velice podařený update, zaměřený na to, co je pro marketery programu Lyconet i věrnostní program Cashback World to nejpodstatnější - budování vlastního nákupního společenství s výhodami pro zákazníky.Dovětek pro ty, kdo dosud Lyconet marketery nejsou

Pokud vás možnost podnikat s největším světovým věrnostním programem s mnoha významnými partnery v zádech zaujala a chtěli byste se stát Lyconet marketery a profitovat tak z mnoha možností, které program nabízí, nedělejte to sami. Více než kde jinde je zde důležité, abyste měli za zády zkušeného člověka nebo tým, který se s vámi podělí o poznatky z praxe a provede vás případnými úskalími. Takovou pomoc vám nabízím - začněte jednoduše bezplatnou registrací do věrnostního programu Cashback World, třeba si i vyzkoušejte, jak se s programem pracuje. Je to základní stavební kámen tohoto byznysu. Neregistrujte se do programu Lyconet sami a hned, ale kontaktujte mne a já vás tímto procesem provedu. Budete tak moci naplno využít například zmíněného Fast Startu, který je po registraci časově omezený na první měsíce. Pokud je promarníte tápáním a nejistotou co a jak dělat, nelze je vrátit zpět.


S přáním mnoha úspěchů

Bc. Milan Řeřicha
e-mail: milan.rericha (zavináč) gmail.com
telefon: +420 775 220 191
messenger: http://m.me/milan.rericha
facebook: http://facebook.com/milan.rericha
web: http://milanrericha.cz


Poznámka: za část obrázků děkuji Romanu Ludvíkovi :)Související články

Komentáře

Okomentovat

Související články

Z historie blogu