Kam na výlet? Hrad Ledeč nad Sázavou

Vážení přátelé,

letní prázdniny jsou skvělou příležitostí k cestování a návštěvě zajímavých míst. Jedním z takových je i český hrad Ledeč nad Sázavou, který patří mezi nejstarší šlechtické hrady v Čechách a je jediným dochovaným hradem středního Posázaví. Je zapsán v ústředním seznamu nemovitých kulturních památek ČR.


Pro nás pak je zajímavá informace i to, že hrad Ledeč na Sázavou je součástí programu Cashback World. Členové programu tak oproti ostatním návštěvníkům získají část peněz ze vstupného zpět a k tomu i příslušné nákupní body Shopping Points na další slevy a akce, třeba i u jiných partnerů. Při koupi vstupenky stačí předložit věrnostní kartu nebo ji zobrazit v aplikaci Cashback App.


Hrad Ledeč nad Sázavou pak kromě vlastivědných sbírek zahrnuje i další zajímavé okruhy. Najdete zde například Muzeum Jaroslava Foglara. Osm místností vyzdobených stovkami ilustrací pana Tesleviče včetně velkoformátových tapet navozujících atmosféru skutečných Stínadel. V muzeu je možnost vyfotit se s Rychlými šípy v životní velikosti, podívat se na kompletní tábor Hochů od Bobří řeky a seznámit se s mnoha zajímavostmi z osobního života pana Foglara.

Dále můžete navštívit Muzeum historických hodin, které je unikátní sbírkou hodin od renesance až po dnešní dobu. Výstava čítá kolem 200 předmětů, naleznete zde nástěnné hodiny-pendlovky, podlahové hodiny s dominantními kyvadly a mnoho dalších od kapesních hodinek s malovanými ciferníky až po vzácné zámecké sloupkové hodiny s hracími skříňkami.

K dispozici je i dětský okruh se sbírkou plyšových medvídků a další zajímavosti.
Hrad je zajímavou lokalitou i pro filmaře. Natáčelo se zde několik filmů a pohádek (máte-li herecké touhy, můžete si při návštěvě hradu natočit vlastní improvizovanou pohádku třeba na mobilní telefon a pochlubit se doma přátelům, ale nikomu neříkejte, že jsem vás navedl). :)


Ledeč nad Sázavou prostě stojí na návštěvu. Stejně jako výhody programu Cashback World :)

S přáním příjemného odpočinku

Milan Řeřicha

Související články

Komentáře

Související články

Z historie blogu