Nový uživatel Cashback World: jak začít a jak čerpat maximum výhod

Dobrý den,

jako úplně první věc bych Vám chtěl pogratulovat ke skvělému rozhodnutí čerpat výhody programu Cashback World. Pokud si zvyknete program při svých nákupech aktivně využívat, brzy zjistíte, že je před jakýmkoliv podobným programem na míle daleko, vy jste skuteční VIP zákazníci a že z každého nákupu dostanete vždy něco zpět a něco navíc.


Tato stránka má následující oddíly:1, Přihlašovací údaje

Přihlašovací údaje Vám byly zaslány ihned po registraci na zadané telefonní číslo nebo e-mailovou adresu včetně hesla pro první přihlášení.

2, Jak dostanu slíbené výhody?

 • Pokud Vás do programu přivedl marketer věrnostního programu, nejspíš Vám nabídl i plastovou věrnostní kartu.
 • Věrnostní kartu jste také mohli získat od sportovního klubu nebo některé z partnerských společností, které vlastní karty s logem Cashback World vydávají svým zákazníkům v rámci vlastního věrnostního programu.
 • Jestliže jste se zaregistrovali online skrze zaslaný odkaz nebo formulář na stránce věrnostního programu a plastovou věrnostní kartu nemáte, využijte virtuální věrnostní kartu v mobilním telefonu.


Ať už je to jakkoliv, jako první krok vřele doporučuji nainstalovat si do Vašeho telefonu nebo tabletu mobilní aplikaci Cashback App a přihlásit se do ní svými přihlašovacími údaji.


Kromě virtuální věrnostní karty, kterou můžete kdykoliv jednoduše zobrazit na displeji mobilního telefonu, ji využijete v podstatě na vše kolem programu:
 • snadno najdete partnerské společnosti ve Vašem okolí (i na výletě nebo v zahraničí, stačí mít zapnutá data a zjišťování polohy - GPS),
 • uvidíte přehled všech výhod, které jste již obdrželi i které jsou teprve na cestě,
 • budete mít přehled o tzv. Shopping Point Deals, ve kterých můžete vyměnit nasbírané nákupní body za další slevy nebo výhody,
 • neujdou Vám mimořádné nabídky obchodníků určené exkluzivně pro členy Cashback World
 • budete moci využít elektronické poukázky eVouchers přímo z telefonu,
 • a řadu dalších usnadnění.
Dá se říci, že mobilní aplikace Cashback App je základní nástroj, který Vám při častém používání výrazně zjednoduší práci a získávání výhod programu Cashback World.

Vaše věrnostní karta je pak platná v celé síti partnerských společností, tedy nejen v ČR, ale po celém světě - tedy všude, kde najdete logo Cashback World nebo starší logo Lyoness. V současnosti se jedná o více než 130 000 partnerských společností a jejich počet stále narůstá.

3, Webová stránka cashbackworld.com

Dalším skvělým každodenním nástrojem je Vaše zabezpečená oblast na stránce cashbackworld.com. Přihlaste se svými přihlašovacími údaji a projděte si všechna menu a nastavení portálu. Hledáte-li něco konkrétního, nejjednodušší je využít pole Vyhledat s obrázkem lupy.


4, Kdy mám použít věrnostní kartu a kdy ne

Na webové stránce i v mobilní aplikaci najdete partnerské obchody označené čtyřmi různými značkami. V každém obchodě si totiž o výhody říkáte jiným způsobem. Je dobré se předem podívat, jak u kterého partnera postupovat - vyhnete se tak zbytečným zmateným reakcím obsluhy.

1, Ikona věrnostní karty

Těchto partnerských společností je zdaleka nejvíce (přibližně 95% všech zapojených obchodníků). Získání výhod je velice snadné - nakupte jak jste zvyklí a při placení u pokladny nebo číšníkovi předložte také Vaši věrnostní kartu (plastovou nebo virtuální na displeji mobilního telefonu). Pokud kartu zapomenete doma, můžete také jen nadiktovat Vaše členské nebo dokonce telefonní číslo - v každém případě ale doporučuji upozornit na to obsluhu předem.


2, Ikona nákupního košíku

Stále rostoucí segment pak představují online partnerské společnosti. Najdete mezi nimi řadu známých značek a rozhodně doporučuji v klidu si je projít - pokud jste zvyklí nakupovat online, nejspíš mezi nimi uvidíte i takové, které využíváte již dnes. Získání výhod je také velice jednoduché, postup najdete na stránce s návody.


3, Elektronická poukázka eVoucher

eVoucher je nejnovější způsob získání výhod. Elektronickou poukázku, kterou můžete zakoupit např. až těsně před zaplacením v obchodě a zlevnit si tak nákup přímo na místě, akceptuje jako platební metodu stále více obchodů v ČR i ve světě. Je doručována do mobilní aplikace okamžitě po zaplacení a zakoupit ji můžete jak pro české, tak i zahraniční partnery bez jakéhokoliv omezení. Při platbě eVoucherem již neukazujete u pokladny věrnostní kartu - obchody ji ani neznají. Přímo eVoucherům se pak věnuje tento návod a jejich aktualizovaný seznam najdete nejsnáze přímo v telefonu v mobilní aplikaci Cashback App. Významnými partnery jsou u nás např. Tesco, Baťa, bauMax, SCONTO nábytek, Zoot a další.


4, Ikona poukázky

Několik vybraných společností pak má u svého profilu obrázek nákupní poukázky. Z celkového počtu je jich mezi partnery v ČR cca 10 a pro uplatnění výhod je třeba zakoupit jejich originální poukázku nebo dobíjecí kartu v kanceláři myWorld v Praze nebo na některém z poukázkových míst, rozesetých po celé republice. Originální poukázky používají výhradně velké řetězce, které zatím nepřešly na akceptaci věrnostní karty na prodejně nebo na jejich modernější verzi - eVoucher. Když tedy u pokladny při placení ukážete věrnostní kartu, nebudou vědět, co s ní. Neznají ji. Když ale zaplatíte jejich originální poukázkou, bude vše v pořádku. Stejně jako v případě eVoucherů jsou vám budou výhody věrnostního programu přičteny ihned při koupi poukázky a ne až při jejím uplatnění. Starší návod na pořízení například dobíjecí karty OMV najdete zde. Nový návod bude doplněn, pokud tato možnost mezitím zcela nezmizí.5, Jak dostanu nasbírané výhody?

Nasbíraný cashback můžete využít dvěmi způsoby:
 • nový způsob (od 06/2019): nasbíraný cashback můžete ihned využít v plné výši k přímému zlevnění ceny eVoucherů a to již od 1 Kč. Máte-li např. nasbíráno 75 Kč na vašem cashback kontě, bude vás eVoucher do obchodního domu Tesco v hodnotě 200 Kč stát jen 125 Kč. Cashback z nákupu eVoucheru však dostanete z celé hodnoty eVoucheru, tedy 200 Kč. Je to rychlé a elegantní a nemusíte čekat, až nasbíráte několik stovek jako u jiných programů.
 • starší způsob: nasbíraný cashback je automaticky převáděn na zadaný bankovní účet každé úterý, pokud jste nasbírali alespoň 320 Kč. Pokud údaje o bankovním účtu nevyplníte, před prvním převodem Vás program upozorní a k doplnění Vás vyzve. Zákazníkům se starším způsobem je v současné době (2019) postupně aktivován nový způsob výplaty nasbíraných výhod.

Nasbírané Shopping Points můžete směnit kdykoliv za některý ze Shopping Points Deals.


6, Je to vše?

Není :) Program Cashback World je dnes top věrnostním programem na světě a současně velice silným nástrojem s mnoha zajímavými funkcemi a rozšířeními. Pokud například toužíte po vlastním podnikání v rámci zavedené značky, umožňuje zúčastnit se budování vlastního nákupního společenství a s tím spojených odměn (program Lyconet). Můžete jej také jednoduše doporučit Vašim známým a otevřít jim tak dveře k zajímavým slevám a úsporám, a po splnění několika podmínek začnete dostávat odměnu nejen za svůj, ale i za každý jejich nákup. Firmy se mohou stát obchodními partnery a využít program k budování své zákaznické databáze a oslovení nových zákaznických skupin. A tak dále. Pro více informací doporučuji zeptat se člověka, který Vám program doporučil.


7, Další doporučení

Chcete-li mít přehled o nových partnerech a speciálních nabídkách, zvažte následující:


Nejšikovnější uživatelé získají se svojí věrnostní kartou zpět několik tisíc Kč ročně - kolik zvládnete Vy? :)

S přáním radostného využívání VIP výhod

Milan Řeřicha

Komentáře

Související články

Z historie blogu